Makale İçeriği


Evde Mantı İşi Yapıyorum

13.7.2017

Yemek yaparak para kazanmak isteyen ve ek gelir sahibi olmak için çırpınan bireyler, evde mantı işi yaparak evinize ek getiri sokabilirsiniz. Bildiğimiz gibi ülkemizde önem verilen konuların başında para kazanmak ve yemek gelmektedir. Aç bir insan düşünemez misali, bir çok aile fertleri gündelik yaşamda çalıştıklarından dolayı mesai saatleri bitince eve geldiğinde hızlıca mutfağa gidip, bir de o yorgunluğun üstüne saatlerce yemek yapma derdine girmektedir. Bunu bilen ve rahatsız olan toplumdaki büyük bir kesim, komşularına veya hazır yemek fabrikalarından yemek talep eder. Yani parası ile yemek hazırlar. İşte bunlardan biri de mantı işi söylenebilir.

Ev Mantısı Alan Firmalar

Aslına bakarsanız bir çok yemek türü olmasına rağmen en çok tutulan iş kolu evde mantı işidir. Bunun yanında evlerde hazır yaşta pasta yaparak da para kazanmak mümkün !

Ev mantısı alan firmaların sayısı oldukça fazladır. Ancak bunları bulmak hem zor hem de iş getirisi bakımından azdır. Bu nedenle bu gibi firmalara bel bağlamamayı öneriyoruz. Sitemizden ilan bırakarak alıcılara ulaşabilirsiniz.

Ülkemizdeki özellikle çalışmayan bayanlar gündelik hayatta ev ortamında boş boş duracağına bir çok iş düşünerek para kazanmayı düşünür. İşte bunlardan biri olan ” evde mantı işi yapıyorum ” sözü onlara getiri sağlayabilir. Öncelikle mantıyı yapmadan önce sipariş toplamalısınız yani kapı komşuya göz gezdirin hangi ailedeki bayan çalışıyor ve iş yoğunluğu fazla ise onlar ile durumu konuşarak bilgilendirin. Onlara ” Sen çok çalışıyorsun, eşine nasıl yemek hazırlıyorsun, yetiştirebiliyor musun? ” tarzında sorular sorarak kafalarında bu yemek işini aşılamanız gerekiyor. Sonrasında durumu izah ederek, haftada sana 2 kez mantı yapabilirim ücreti şu kadar demeniz kafidir. Hele ki, mantı işinden ve lezzetinden anlayan bir bayansanız, bu iş kolunu çevrenizde her 3 aileye aşıladığınız da haftanın 7 günü de yemek işinde full olacaksınız. Bu demek oluyor ki, her yemekte para kazanacaksınız. Ancak sizlere tavsiyem sadece mantıya bağlı kalmayın, fiyata göre kaliteli bir yemek türü ortaya çıkarın ki sürekli aynı şeyleri yedirtmemeye çalışın. Bu süreçte sizlerin yorumları sayesinde daha parlak fikirlerin doğmasını sağlayacağız.