Makale İçeriği


Evde Börek Yaparak Para Kazanmak

15.7.2017

Biliyorsunuz ki fast food alışkanlığı nedeniyle çoğu insan obezite gibi sorunlarla karşı karşıya kalıyor ve insanların ev yemeklerine ve slow food alışkanlığına yönelmeleri de giderek artıyor. Ekmek arası bir şeyler hazırlamak kadar kolay olan ve ev hanımlarının ellerinden çıkan mis kokulu börekler ise günümüzün konusu. Çoğu insan artık evde hazırlanmış olan ve bizlerin damak tadına uygun olması ile birlikte börekleri büyük bir sıklıkla tüketiyor. Tüketicilerin ilgisine yetişemeyen kafe, restoran türü yerler ise evde yapılan börek kuyruğuna girmiş durumdalar. Evde börek yaparak para kazanma fikri de tam size göreyse gelin satışlarınızı nasıl yapabileceğinize birlikte bakalım…

Evden Börek Yapıp Nerelere Satabilirim?

Evinizde oturduğunuz yerden börek yapmaya başlamışsanız böreklerinizi sunabileceğiniz birkaç yer bulmanız gerekir. İlk etapta böreklerinizi satmak için kendinize bir broşür çıkararak böreklerinizi tanıtmanız gerekir. Özellikle de börek alabilecek kafe, restoran türü yerlere ve toplantılarda börek tüketmeyi seçecek ya da davetlerinde börek sunacak olan yerlere de broşürlerinizden bırakmayı unutmayın. Zaman içerisinde börekleriniz için sizleri aramaya başlayacaklardır.

Böreklerinizin satışını gerçekleştirmek için internet üzerinden de şehrinizin firma rehberlerine kendinizi kaydedebilir bu sayede internet üzerinden de sipariş alabilirsiniz. Ayrıca yaptığınız börekleri çeşitli yemek tarifi sitelerinde de paylaşabilirsiniz.

 

Böreklerinizin tanınmasını istiyorsanız promosyon dediğimiz tanıtımlardan yararlanabilir ve özel günlerde ilk birkaç satışınızı yarı fiyatına sunabilirsiniz. Sosyal sorumluluk projelerinde ya da dini günlerde de ücretsiz sunumlar yapmanız sayesinde adınızı duyurabilirsiniz.

 

Evden Börek Yaparak Ne Kadar Gelir Elde Edebilirim?

Evde börek yaparak para kazanma işi sizlere çok büyük kazançların kapısını açabilir. İlk zamanlar kolay kolay satış yapamazsınız. Ancak zaman içerisinde beğenilen bir lezzet sunmaya başladığınızda evinize gelen siparişleri yetiştiremeyebilir ve yeni bir mekân açma ihtiyacı hissedebilirsiniz. Bildiğiniz gibi evde yapılan her ürünün değeri pastanelerde ya da üretim hanelerde yapılan ürünlerden daha değerli oluyor. Bu nedenle yapacağınız böreklerde pastane ve üretim mekânlarındaki fiyatlardan iki katı ya da üç katı kadar fazla olabilir. Aylık olarak asgari ücretin üzerinde bir kazancınız olacağı gibi evde yapıyor olmanızdan dolayı da cebinize kalan para fazla olacaktır. Harcamalarınız çıkarıldığında net olarak 1.000 TL kazanç elde edebileceğiniz bu işte eğer börekleriniz çok beğenilirse büyük firmalar ile çalışabilir ve günde 30 tepsi börek satışı ile 10.000 TL’ye kadar kazanç elde edebilirsiniz.

 

Evden Börek Yapıp Satmak İçin Gerekenler

Evden börek yapıp satmak için elinizin altında olması gereken börek malzemelerinin yanında sizi tanıtacak bir isme ve satışlarınızı yapabilmeniz içinde birkaç etkinliğe ihtiyacınız olabilir.

Böreklik Malzemeler

Evden börek yapıp satmak için mutlaka böreklik malzemeler ayarlamanız gerekir. Kimi börekler elde açılan hamurla yapılırken kimileri ise hazır yufkalarla yapılabilmektedir. Ayrıca içlerine kullanılan malzeme patates, ıspanak, peynir, kıyma gibi çeşitli ürünler olabilmektedir. Pişirilmesi için sağlam bir fırına ve börek yapabileceğiniz hijyenik bir mekana da ihtiyacınız olacaktır. Bütün bunları tamamladığınızda ise kolaylıkla börek yapabilir ve sunuma hazır hale getirebilirsiniz. Börekler için malzemelerinizi doğru yerlerden seçmeye ve bozulmamış ürünler almaya dikkat etmelisiniz. Bununla birlikte alacağınız ürünleri toptan satış yapan yerlerden almanız da kar etmenizi sağlayacaktır.

Kurumsal Bir Yapı Halini Alın!

Böreklerinizin insanların aklında kalmasını istiyorsanız kendinize ait bir isim ve logo oluşturun. Bu sayede börekleriniz akılda kalacak ve ev börekleri olarak insanların gözünde daha farklı bir yer edinecektir. Böreklerinizi verirken satış yaptığınız insanlara verebileceğiniz bir kartınızın olması da daha sonra size dönüş yapmalarını sağlayacaktır. Ayrıca broşürlerinizin olması da çeşitli yerlerden tanınmanızı sağlayacaktır.

 

Börek Çeşitliliğiniz Olsun!

Börek yaparken birkaç çeşit sunmanız müşterilerinizi her zaman etkileyecektir. Hatta bilinmeyen ve tadı oldukça güzel olan börekler kapış kapış gidecektir. Böreklerinizdeki çeşitlilikle birlikte her satışınızda müşterilerinize sunacağınız minik detaylarda akılda kalmanızı sağlayacaktır. Mesela böreklerle birlikte güzel bir paket ve peçeteler kullanmanız müşterilerinizden artı almanızı sağlayacaktır. Börek çeşitlerinizi satmak adına evinizin önünde bir stant açabilir ve ücretsiz sunumlarda yapabilirsiniz. Bol börekli ve bol kazançlı günler…