Makale İçeriği


Evde Baklava Yaparak Para Kazanmak

16.7.2017

Marifetli ev hanımları için güzel bir iş fırsatı ile karşınızdayız. Özellikle bayramlardan önce ki şuan öyle bir durumla karşı karşıyayız bayrama az bir zaman kala neredeyse tüm baklavacılar baklava siparişi alıyor ve siparişlere yetişemiyor. Özellikle müşterilerin bazıları ev baklavası vermekte ısrar edince devreye bir çok eve iş veren firma giriyor. Müşterilerini kaybetmek istemeyenler ev baklavası siparişlerini evlere servis ediyorlar. Durum bu şekilde olunca evde ek iş arayanlar için para kazanma fırsatı doğuyor.

Evde Baklava Yaparak Kimler Para Kazanabilir?

Öncelikle baklava işi herkesin yapabileceği bir iş değildir. Hatta her ev hanımının bile yapacağı bir iş değildir. Çünkü evde baklava yapmak oldukça zor bir iştir. Daha önce evinde baklava yapmayanlar bu iş için uygun olmayabilirler. Daha önce de söylediğim gibi kurban bayramının yaklaşması ile beraber bu iş için fırsatlar oluşmuş ve sizde bu işi yapacak yeteneğe sahipseniz, ek kazanç elde edebilirsiniz. Ek işÂ veren firmalar bu işi şu şekilde sipariş vermektedir. Müşterinin isteğine göre cevizli, fıstıklı, tereyağlı vb. şekilde sipariş gelebilir. İçerisindeki malzemeye göre fiyat verebilirler tüm malzemeleri sizin karşılamanız karşılığında cevizli baklavanın tepsisi için 70 TL, fıstıklı baklavanın tepsisi için 90 TL gibi bir fiyat olabilir.

Tabi içerisine koyulacak ceviz veya fıstık miktarı için size bir ağırlık söylenirse fiyat ona göre değişiklik gösterebilir. Bu ek işte dikkat etmeniz gereken en önemli nokta siparişi hazırlamadan önce anlaştığınız fiyatın en az yarısını kaparo olarak talep etmenizdir. Zaten firmalar bu şekilde anlaşma yaparlar. Sipariş edilen tepsi sayısına göre kazancınız elbette artacaktır. Önümüzde ki 10 gün içerisinde kazanacağınız en hızlı yöntemdir.

Siz de iş bulabilmek için sitemizi kullanarak ilan bırakabilirsiniz.